ШТИП

НАЈНОВИ ВЕСТИ

За три месеци 100 мил. евра за недвижниости

Македонските граѓани за само три месеци лани, од јули до крај на септември купиле недвижности со вкупна вредност од 142 милиони евра....

Емил Павлов најдобар македонски каратист за 2019 година

Карате федерацијата вчера во Скопје ги прогласи најдобрите спортисти, клубови и тренери за 2019 година, а Емил Павлов по четвртипат е прогласен...

ВИДЕО: Владата на Австралија со 50 милиони долари ќе ги спасува загрозените видови животни од пожарите !

Австралиската влада денес определила 50 милиони долари за итниот програм за помош на дивите животни, по пожарите кои во таа земја довеле...

Над 4500 фирми и должат на државата 163 милиони евра данок !

Околу 163 милиони евра (10.006.432.444 денари) должат граѓани и фирми на државата за неплатен ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,...

ВИДЕО: Продавачка на улица, „нокаутирала“ комунална полицајка во Белград !

Продавачка на улица, во близина на пазар во Белград, нокаутираше припадничка на Комуналната милиција. На интернет се појави...

ВИДЕО: Поплави во Дубаи, громови на врвот на највисоката зграда „Бурџ Калифа“ !

Молња ја погоди највисоката зграда во светот - Бурџ Калифа во Дубаи, јавија агенциите.За време на викендот, Обединетите Арапски Емирати беа погодени...

ВИДЕО: „Принцот“ Хари го замолува директорот на „Дизни“ да ја вработи неговата сопруга Меган, „Принцеза во оставка“ !?

Меган Маркл го потпиша својот прв договор за вработување, за кој се знае дека го договорил нејзиниот сопруг, принцот Хари.

Директорот на „Боинг“ си заминува со бакшиш од 80 милиона долари !?

Поранешниот извршен директор на „Боинг“ Денис Миленбург ја напушти компанијата со исплата од 80,7 милиони долари, откако доби отказ по двете авионски...

ВРЕМЕ

Shtip
light intensity drizzle
7 ° C
7 °
7 °
100 %
1kmh
90 %
Sat
11 °
Sun
15 °
Mon
16 °
Tue
9 °
Wed
12 °

ЗДРАВЈЕ

Природа и здравје – Маслинка против киселина

Решението за одредени тегоби речиси секогаш ни е на дофат на рака, но често забораваме на советите од баба.

Природа и здравје – Мед при каснување од комарец

Комарците се синоним за летото, а во Источниов дел од Македонија се жива напаст од која нема спас...

Природа и здравје – Напиток против висок холестерол

Доколку направите домашен сок од јаболка, без додавање на шеќер, ќе добиете вистинска инфузија за здравје... https://www.youtube.com/watch?v=g93g91dXEig

Природа и здравје – Грчкиот лек за имунитет

Лекот кој денеска го споделуваме со вас во рубриката „Природа и здравје“ се споменува во “Илијада” на Хомер, а неверојатниот вкус е...

Природа и здравје – Бадеми против бронхитис

Бронхитисот е многу непријатна и прилично сериозна здравствена состојба која настанува после воспаление на бронхијалната туба во градниот кош...