ШТИП

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Санација на колекторската цевка во Ново Село до Водици

Итна санација на колекторската цевка во Ново Село до празникот Водици, им вети градоначалникот Бочварски на штипјани: „ Опцијата со која сакаме да...

Изградба на 4 детски игралишта во Кочани

Во Кочани почнува изградбата на четири детски игралишта . Змјаните работи се изведуваат на површина од 3.230 м2, каде ќе бидат...

Прогласени читателите за 2019 година во Виница

Виничката библиотека ги прогласи најдобрите и најредовни читатели за минатата година. Од 1000 редовни читатели во библиотеката во Виница најбројни се основците...

Водоводна канализација во делчевско Град

Се работи на изградба на крак од одводна канализација во делчевското село Град. Изградбата на одводната канализација ќе се реализира во фази,...

Индустриска зона покрај патот Штип – Велес

Нова индустриска зона на површина од 44 ХА ќе никне покрај експресниот пат Штип – Велес, во близина на село Мамутчево. ...

8 лица меѓу кои и полицајци и заменици обвинтели се сомничат за имотни измами во Бугарија

8 лица меѓу кои и полицајци и заменици обвинтели се сомничат за имотни измами во Бугарија и се задржани за период...

Протестен собит во Сплит за поддршка на трикратниот убиец

Протестен собир под мотото „ Правда за Филип“ ќе се организира во Сплит. Организаторите најавувата присуство на најмалку 15.000 граѓани кои не...

Били Ајлиш ќе ја пее насловната нумера за новиот Џејмс Бонд !

Песната за новиот филм за тајниот агент Џејмс Бонд „Нема време за умирање“, (No time to die) ќе ја пее апериканскара поп...

ВРЕМЕ

Shtip
light intensity drizzle
7 ° C
7 °
7 °
100 %
1kmh
90 %
Sat
11 °
Sun
15 °
Mon
16 °
Tue
9 °
Wed
12 °

ЗДРАВЈЕ

Природа и здравје – Топла купка против женска неплпдност

Загревањето на телото, особено во зимските месеци е многу важно за женскиот репрудуктивен систем... https://www.youtube.com/watch?v=fNaVZ-ZFaVk

Природа и здравје – Маслинка против киселина

Решението за одредени тегоби речиси секогаш ни е на дофат на рака, но често забораваме на советите од баба.

Природа и здравје – Мед при каснување од комарец

Комарците се синоним за летото, а во Источниов дел од Македонија се жива напаст од која нема спас...

Природа и здравје – Напиток против висок холестерол

Доколку направите домашен сок од јаболка, без додавање на шеќер, ќе добиете вистинска инфузија за здравје... https://www.youtube.com/watch?v=g93g91dXEig

Природа и здравје – Грчкиот лек за имунитет

Лекот кој денеска го споделуваме со вас во рубриката „Природа и здравје“ се споменува во “Илијада” на Хомер, а неверојатниот вкус е...