ШТИП

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Грабеж со пиштол во аптека во Скопје – Камерите го снимиле арамијата !

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како се одвива грабеж во една аптека.Ова се случило во аптека во...

Со половина милион евра, општина Карбинци ќе ја подобрува сообраќајната инфраструктура

Со половина милион евра, одобрени од Светска банка и М инистерството за транспорт и врски, општина Карбинци ќе ја подобрува сообраќајната инфраструктура....

По неколку децении се реконструира тротоарот на улицата Енгелсова во населбата „8-ми Ноември“

По неколку децении се реконструира тротоарот на улицата Енгелсова во населбата Осми Ноември. Новата бехатон подлога е добра основа за поголема безбедност...

163 милиони евра должат граѓани и фирми на УЈП

163 милиони евра на Управата за јавни приходи и должат граѓани и фирми.Според посоледните податоци, долгот зад себе...

Медицинскиот факултет во Штип искористен за интернет измама . Генијалниот студент Иван Костовски , не постои

Медицинскиот факултет во Штип се користи за интернет измама . Ова е одговор на надлежните од Универзитетот Гоце...

ВМРО Штип го повикува министерот Филипче да објасни, зошто граѓаните „се матирани“ за 7 мил евра

ВМРО Штип го повикува министерот Филипче да објасни, зошто граѓаните „се матирани“ за 7 мил евра. Според нив, изградбата на Клиничката болница...

26 пат василичарите од нас. Железничка ја дочекуваат Стара нова година (ОБНОВЕНО + ВИДЕО)

На старото место, во кругот на штипската железничка станица, василичарите од населба Железничка ја продолжуваат традицијата стара 25 години. Со василичарски...

Идентификација на загадени почви во Пехчево

Во Пехчево и Благоевград ќе се идентификуваат и мониторираат контаминирани почви преку користење на иновативна методологија. Главниот дел од активностите како што...

ВРЕМЕ

Shtip
light intensity drizzle
7 ° C
7 °
7 °
100 %
1kmh
90 %
Sat
11 °
Sun
15 °
Mon
16 °
Tue
9 °
Wed
12 °

ЗДРАВЈЕ

Природа и здравје – Болки во мускулите и зглобовите

Болката во грбот е се почест проблем. Речиси секој трет човек барем еднаш се соочил со овој вид болка...

Природа и здравје – Лек против болкa во грлото

Бактериите кои се таложат во усната празнина можат да предизвикаат болки во грлото, но и воспаление на крајниците....

Природа и здравје – Топла купка против женска неплпдност

Загревањето на телото, особено во зимските месеци е многу важно за женскиот репрудуктивен систем... https://www.youtube.com/watch?v=fNaVZ-ZFaVk

Природа и здравје – Маслинка против киселина

Решението за одредени тегоби речиси секогаш ни е на дофат на рака, но често забораваме на советите од баба.

Природа и здравје – Мед при каснување од комарец

Комарците се синоним за летото, а во Источниов дел од Македонија се жива напаст од која нема спас...