13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Global News

Travel Guides

Gadgets

Нова година и Божик во Малешевијата распродадени . Се пополнуваат само листи на чекање.

Цели две години хотелиерите од Малешевијата  чекаа на овој предпразничен  момент.  Сега, на цел месец пред Нова година  и Божик нивните соби  се  полни...

Receipes

Нова година и Божик во Малешевијата распродадени . Се пополнуваат само листи на чекање.

Цели две години хотелиерите од Малешевијата  чекаа на овој предпразничен  момент.  Сега, на цел месец пред Нова година  и Божик нивните соби  се  полни...
0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Most Popular

Fitness

Нова година и Божик во Малешевијата распродадени . Се пополнуваат само листи на чекање.

Цели две години хотелиерите од Малешевијата  чекаа на овој предпразничен  момент.  Сега, на цел месец пред Нова година  и Божик нивните соби  се  полни...

Ликовна работилница со деца со посебни потреби во Делчево

20тина дечинња од основните и  средните училишта и од Центарот за деца со посебни потреби, денес заеднички твореа и се дружеа во склоп на...

Полицијата претпразнично предупредува: 500 евра казна за забава со петарди и затворски казни за забава со оружје.

Од 200 до 500 евра казна им се заканува  на сите кои  ке употребуваат петарди или друг експлозивена материјал, предупредуват од Министерствто за внатрешни...

Грција: Прв заболен со вирус варијантата Омикрон

Првиот случај на омикрон, новата варијанта на корона вирус, е откриен во Грција, потврди министерот за здравство Танос Плеврис. Тој рече дека е заразен...

Бугарија: Нема влада пред Европскиот совет

Бугарското издание на „24 часа“ пишува дека теоретски е можно да се гласа за новата влада во земјата на 15 декември, но многу е...

Gaming

Нова година и Божик во Малешевијата распродадени . Се пополнуваат само листи на чекање.

Цели две години хотелиерите од Малешевијата  чекаа на овој предпразничен  момент.  Сега, на цел месец пред Нова година  и Божик нивните соби  се  полни...

Latest Articles

Must Read