ШТИП

НАЈНОВИ ВЕСТИ

По Македонија, Косово, Србија и Хрватска се задолжи кај Светска банка за 500 милиони долари !

Одборот на извршни директори на Светска банка одобри два проекта во вредност од 500 милиони американски долари за Хрватска за итна поддршка...

Бугарија стави вето на отворање ново поглавје во преговорите на Србија со ЕУ !

Иако се очекуваше Србија да отвори ново поглавје за преговори за слободата на движење на работната сила пред летните одмори, не е...

Белгија денес ги отвора плажите – Ќе ги следи мобилните за да го ограничи групирањето !

Белгија воведе нов систем за следење на мобилните телефони за да го ограничи собирањето на луѓе во одморалиштата и плажите, кои...

ВИДЕО: Барател на азил убил две лица со нож во Глазгов – Полицијата го уби на лице место !

Напаѓач во шкотски Глазгов со нож убил три лица пред да го застрела полицијата, а еден полицаец е тешко ранет, пренесуваат ...

Ден Дончев даде исказ во полиција, во меѓувреме, го почестија со две нови компромитирачки аудио снимки за „испумпани 15 милиони евра„ !

Министерството за внатрешни работи самостојно го повикало поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев да даде исказ во...

Пресметка меѓу СДСМ и ДУИ: Експресно разрешен Зибери од Комисијата за заразни болести – Тој тврди, дека причина е што чичко му е кандидат...

Директорот на Центарот за јавно здравје Арбен Зибери е разрешен поради пласирање на неточни изјави во јавноста со што директно наштетил на...

14 нови коронапозитивни во Штип. Најголемиот дел се од две текстилни компании.

14 нови коронапозитивни пациенти се регистрирани во Штип. Најголемиот дел се од две текстилни компании кај кои вирусот се раширил преку меѓусебни...

Дајте музика – бараат музичарите од Владата

Корона пандемијата ја сопре музиката во Државата. Стотици музичари од регионот веќе четири месеци ниту засвиреле ниту запејала, зашто немаат каде да...

ВРЕМЕ

Shtip
light intensity drizzle
7 ° C
7 °
7 °
100 %
1kmh
90 %
Sat
11 °
Sun
15 °
Mon
16 °
Tue
9 °
Wed
12 °

ЗДРАВЈЕ

Природа и здравје – Грчкиот лек за имунитет

Лекот кој денеска го споделуваме со вас во рубриката „Природа и здравје“ се споменува во “Илијада” на Хомер, а неверојатниот вкус е...

Природа и здравје – Бадеми против бронхитис

Бронхитисот е многу непријатна и прилично сериозна здравствена состојба која настанува после воспаление на бронхијалната туба во градниот кош...

Природа и здравје – Солена вода за болно грло

Понекогаш најдобриот лек ни е пред носот, во кујната или во плакарчето. Природен е и поделотворен против болести или тегоби отколку скапите...

Природа и здравје – 3% хидроген за полесно дишење

Хидроген пероксид – можеби вака не звучи познато, но ако се каже 3% хидроген тогаш станува збор за нешто што го има...

Природа и здравје – народен лек против алергија

Периодов алергиите, особено онаа на полен се доста изразени. Симптомите кои алергијата ги дава знаат да бидат неподносливи како: кивање,...