Tag: груевски

Ќе остане тајна како Груевски побегна во Унгарија, оти во Албанија, безбедносните снимки сами се избришале ?!

Ќе остане тајна како Груевски побегна во Унгарија, оти во Албанија, безбедносните снимки сами се избришале ?!

Тим од обвинителството се врати со празни раце од Албанија. Нема снимки од граничните премини кои требаше да дадат одговор за бегалската рута на Никола Груевски. Биле избришани автоматски, вели ...

ВИДЕО: Груевски на шопинг во Будимпешта !

ВИДЕО: Груевски на шопинг во Будимпешта !

Унгарскиот портал 444.hu објави видео снимка од екс македонскиот премиер, бегалецот Никола Груевски, како се шета во трговскиот центар WestEndCity, лоциран во центарот на Будимпешта на популарната улица Ваци. Порталот ...

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британскиот новинар, Даниел Нолан го фотографирал екс-премиерот, Никола Груевски во близина на пивница во Будимпешта. „Го фатив жив! Пребеганиот екс-македонски премиер забележан во Будимпешта“ - напишал британскиот новинар на Твитер. ...