Tag: девојче

ВИДЕО: Дури и во Етиопија, домородните племиња ја пеат „Македонско девојче“ !

ВИДЕО: Дури и во Етиопија, домородните племиња ја пеат „Македонско девојче“ !

Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со дoмopoднитe луѓе на границата помеѓу Етиопија и Јужен Судан, гласи пораката под видеото што на Фејсбук го објавува Билјана ...

ВИДЕО: Хрватската министерка која удри девојче со автомобил, низ солзи кажа дека имала дозвола, но дека е истечена !

ВИДЕО: Хрватската министерка која удри девојче со автомобил, низ солзи кажа дека имала дозвола, но дека е истечена !

Габриела Жалац, хрватската министерка за регионален развој, низ солзи денеска информираше дека поднела оставка, откако во саботата со автомобил налета на девојче, кое се здоби со тешки повреди. Утврдено е ...

Грција: На островот Лезбос, пронајдено тело на деветгодишно девојче кое мигранти го пријавиле исчезнато !

Грција: На островот Лезбос, пронајдено тело на деветгодишно девојче кое мигранти го пријавиле исчезнато !

Тело на девојченце за кое што се претпоставува дека загинало при потонување на чамец со имигранти, пронајдено е во неделата на плажа на грчкиот остров Лезбос, извести грчката новинска агенција ...

Косовска Митровица: Работник паднал од 20 метри врз девојче кое случајно поминувало !

Косовска Митровица: Работник паднал од 20 метри врз девојче кое случајно поминувало !

Две лица се тешко повредени, откако во центарот на северниот дел од Косовска Митровица, работник кој паднал од зграда, чија изградба е во тек, најпрвин паднал на бетонска тераса, а ...

Седумгодишно девојче починало од дехидрација и шок на границата Мексико-САД !

Седумгодишно девојче починало од дехидрација и шок на границата Мексико-САД !

Седумгодишното девојче од Гватемала кое со својот татко се обиде илегално да ја преминат границата Мексико – САД почина поради дехидратација кратко време откако тие беа приведени, известува „Вашингтон пост”. ...