Tag: пад

ВИДЕО: Метеорит удри во врв на вулкан во Русија и предизвика вонредна состојба !

ВИДЕО: Метеорит удри во врв на вулкан во Русија и предизвика вонредна состојба !

Руските медиуми објавија дека пред неколку дена во Хабровската област на Русија, паднал голем метеорит кој удрил во врв на вулкан и паднал во речно корито. Властите не исклучуваат воведување ...

ВИДЕО: Гувернерка со сопругот загина во Мексико откако им се срушил хеликоптерот !

ВИДЕО: Гувернерка со сопругот загина во Мексико откако им се срушил хеликоптерот !

Гувернерка од Мексико и нејзиниот сопруг сенатор, загинаа во пад на хеликоптер во централно Мексико, пренесуваат локалните медиуми. Гувернерката на мексиканската сојузна држава Пуебла, Марта Ерика Алонсо и нејзиниот сопруг ...