Tag: сад

Потресна фотографија на татко и двегодишна ќерка, удавени на границата меѓу САД и Мексико !

Потресна фотографија на татко и двегодишна ќерка, удавени на границата меѓу САД и Мексико !

Фотографијата на татко и ќерка од Салвадор кои лежат мртви со лицето во водата на брегот на реката Рио Гранде, дел од границата со САД и Мексико, сведочат за секојдневните ...

Патници совладале бесен патник во авион на „Туркиш ерлајнс“ !

САД денес ќе ги депортираат првите 2000 семејства на илегални мигранти од државата !

Американските имиграциски власти планираат денес да започнат голема акција на депортирање на неодамна дојдените семејства, кои нелегално пристигнале во САД, објави „Вашингтон пост“, цитирајќи три неименувани американски официјални претставници. Се ...

ВИДЕО: Додека кралицата зборува, сите се прашуваат дали Трамп спие или медитира !?

Новинарка го обвини Трамп дека пред 20 години сексуално ја нападнал ?!

Колумнистка го обвини американскиот претседател Доналд Трамп за сексуален напад во гардероба во продавница во Њујорк пред повеќе од 20 години во статија што беше објавена вчера.Е. Џин Керол напиша ...

ВИДЕО: Иран објави снимки како е соборен американскиот дрон во нивниот воздушен простор !

ВИДЕО: Иран објави снимки како е соборен американскиот дрон во нивниот воздушен простор !

Односите помеѓу САД и Иран се затегнати после соборување на американскиот дрон.Командантот на иранската војска Хосеин изјави дека соборување на американското безпилотно летало „испратило“ јасна порака. Тој нагласи дека Иран ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп собрал 25 милиона долари за кампања, само неколку часа по објавата дека оди на втори избори за претседател !

За само неколку часа американскито претседател Доналд Трамп собра речиси 25 милиони долари од донации. Трамп собра милиони само за неколку часа по објавата на кандидатурата за втор претседателски мандат ...

БИЗАРНО: Американски свештеник кој бараше смртна казна за абортус, со години ја силувал внуката !

БИЗАРНО: Американски свештеник кој бараше смртна казна за абортус, со години ја силувал внуката !

Американскиот свештеник , кој јавно се залагал за воведување смртна казна за жените кои абортираат , е обвинет за сексуално злоставување на својата 13 годишна внука. Пасторот Стивен Братон две ...

Page 1 of 11 1 2 11