Tag: сад

САД: Маж фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота !

САД: Маж фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота !

Американец е уапсен откако фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота, пренесуваат амеирканските медиуми. Според информациите, детето е во животозагрозувачка состојба по паѓањето од тераса од вториот ...

ВИДЕО: Уапсен Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Асанж може да биде испорачан во САД и да добие пет години затвор !

Водечките британски опозициски политичари ја повикаа владата да ја спречи евентуалната екстрадиција на Џулијан Асанж во САД, откако тој вчера беше извлечен од еквадорската амбасада во Лондон и одведен во ...

ВИДЕО: Трамп нареди приземјување на сите авиони на „Боинг“ !

Трамп и се нафрли на ЕУ – Најави царини на производи вредни 11 милијарди долари !

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека САД ќе воведат царини на производи вредни 11 милијарди долари од ЕУ, еден ден откако американските трговски власти предложија попис на европски производи ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп го обожава НАТО !.

Американскиот претседателот Доналд Трамп оцени дека неговиот притисок врз членките на НАТО да издвојуваат повеќе пари за нивната одбрана, доведе до зголемување на нивните придонеси за десетици милијарди долари. Сепак, ...

САД: Влетал во автобус и пукал во возачот – Двајца мртви и двајца повредени !

САД: Влетал во автобус и пукал во возачот – Двајца мртви и двајца повредени !

Најмалку две лица се убиени, а уште две ранети кога вооружен напаѓач пукал во американскиот град Сиетл, јави ABC News. Имено, напаѓачот пукал при што повредил мотоциклист на крстосница, а ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп е невин ! Нема докази дека Русите биле вмешани во изборите !

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските избори, нема докази дека Доналд Трамп и ...

САД: Девојка која преживеа масакар во училиште лани, се самоуби !

САД: Девојка која преживеа масакар во училиште лани, се самоуби !

Сиднеј Аиело е девојката која го преживеала масакрот за време на Валентајн 2018 година во училиштето Паркленд, Флорида си го одземала животот минатата недела Нејзината мајка Кара изјави дека девојчето ...

Десетте најбогати семејства во САД поседуваат 500 милијарди долари – Најбогатиот, речиси третина од тие пари !

Десетте најбогати семејства во САД поседуваат 500 милијарди долари – Најбогатиот, речиси третина од тие пари !

Десетте најбогати американски семејства заедно имаат вкупно 530 милијарди долари, стои во извештајот на државниот Институт за политички истражувања. Богатството на секоја од тие „династии“ е од компании кои всушност ...

Page 1 of 6 1 2 6