Tag: скопје

Се обидел да влезе насила во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје – Стражарот му пукал во нога !

Се обидел да влезе насила во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје – Стражарот му пукал во нога !

Изутринава во 02.53 часот е спречен обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце Делчев“ во Скопје. Војникот што бил на стража постапувајќи според пропишаните процедури и постапки повеќе ...

Епилогот од автобуската несреќа: 14 мртви и седум во критична состојба !

Град Скопје сака да додели помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа, во висина од 100.000 денари !

Советот на Скопје денес ќе одлучува за доделување парична помош од по 100.000 денари на семејствата на петнаесетмина загинати во сообраќајната кај Ласкарци. Одлуката е по предлог на градоначалникот на ...

ВИДЕО: Андре Риу, пред концертот во Скопје, ги кани Македонците со „Македонско девојче“ !

ВИДЕО: Андре Риу, пред концертот во Скопје, ги кани Македонците со „Македонско девојче“ !

Андре Риу, со видео порака до македонската публика го најави својот концерт во Скопје, кој ќе се одржи на 6-ти јуни. Тој со својот оркестар ја засвири песната „Македонско девојче“. ...

Дошла од Шведска за нашите цариници да и “украдат” 3000 евра на скопскиот аеродром ?!

Дошла од Шведска за нашите цариници да и “украдат” 3000 евра на скопскиот аеродром ?!

Косовка допатувала од Шведска на Скопскиот аеродром, но за Косово заминала полесна за 3000 евра. Ошеттената жена пристигнала во Скопје вчера, на 8 февруари 2019 година во 12.45 часот со ...

Скопје: Влегле со калашникови во банка, како на филм !

Скопје: Влегле со калашникови во банка, како на филм !

Предмалку се случи разбојништво во експозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово. Пет маскирани вооружени разбојници ограбиле експозитура на на Јадранска магистрала. Вооружени лица влегле во банката и ...

Page 1 of 2 1 2