Tag: стан

Хрватска: Отишле да бараат дрога во стан, пронашле змии !

Хрватска: Отишле да бараат дрога во стан, пронашле змии !

Змии отровници, гуштери, змијски отров, марухуана и печурки кои содржат психоактивни супстанци биле пронајдени во еден стан во Загреб, соопшти загребската полиција. Сопственик на станот бил 30-годишен маж, кој бил ...

Бугарија: Министерка си поднесе оставка оти купила сан под пазарната цена !

Бугарија: Министерка си поднесе оставка оти купила сан под пазарната цена !

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева си поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната ...

Фронтменот на “Продиџи” пронајден мртов дома !

Фронтменот на “Продиџи” пронајден мртов дома !

Кит Флинт фронтменот на најпознатата британска електронска сензација „Продиџи“ е пронајден мртов во својот дом во Есекс, Велика Британија. Како што јавуваат британските медиуми полицијата се уште не ги открива ...

ВИДЕО: Си ја убил сопругата и дедото, ја ранил бабата, а потоа се самоубил ! Трагична сторија од Дубровник !

ВИДЕО: Си ја убил сопругата и дедото, ја ранил бабата, а потоа се самоубил ! Трагична сторија од Дубровник !

Во стан во Дубровник пронајдени три безживотни тела и ранета жена. Неофицијално мртви се двајца мажи и една жена, а ранета е 74-годишна жена.Жената имала прострелна рана и е надвор ...

Само лекарка од Македонија се пријавила на оглас за работа на хрватскиот остров Хвар, за плата од 6700 евра годишно и платен стан !

Само лекарка од Македонија се пријавила на оглас за работа на хрватскиот остров Хвар, за плата од 6700 евра годишно и платен стан !

Во гратчето Сучурај на хрватскиот остров Хвар веќе половина година има отворен оглас за лекар за општа медицина. Покрај платата и стан, општината нуди и бонус од 50 000 куни ...