Tag: суд

Унгарскиот суд одлучи: Груевски останува во Будимпешта како слободен граѓанин – Одбиено барањето за екстрадиција !

Унгарскиот суд одлучи: Груевски останува во Будимпешта како слободен граѓанин – Одбиено барањето за екстрадиција !

Судот во Будимпешта одлучи да го одбие барањето за екстрадиција на екс премиерот Никола Груевски, пренесуваат унгарските медиуми. Како образложение било дадено дека условите за екстрадицијата не биле исполнети, пренесуваат ...

Никола Груевски со лисици на рацете во суд во Будимпешта, на расправа за екстрадиција !?

Никола Груевски со лисици на рацете во суд во Будимпешта, на расправа за екстрадиција !?

Никола Груевски утринава е во судот во Будимпешта на рочиште за барањето за екстрадиција од македонските власти. Поранешниот премиер дојде во судницата со палто врз рацете за да ги скрие ...

Албанскиот премиер Рама ќе тужи германски новинар – Тој му порача дека германските судови не се корумпирани како неговите !

Албанскиот премиер Рама ќе тужи германски новинар – Тој му порача дека германските судови не се корумпирани како неговите !

Објавените снимки од прислушуваните разговори во германскиот весник „Билд“ го налутија албанскиот премиер Еди Рама,кој најави тужба против новинарот Питер Тиде. Рама на Твитер напиша дека одлучил ова прашање „да ...

“ЕУ ја водат копилиња”, кажа Борис Џонсон, бившиот шеф на британската дипломатија !

Борис Џонсон сака да стане премиер на Британија а судот го обвини дела лажел во кампањата во 2016 !

Судот во Лондон реши да го повика поранешниот шеф на британската дипломатија,Борис Џонсон поради сомнеж дека во кампањата за Брегзит во 2016 лажел.Џонсон се товари дека лажел во 2016 за ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

БиХ: Судски полицаец си иглрал со пиштол, случајно убил човек !

Судскиот полицаец Младен Деуриќ уби маж на влезот во судот во местото Власеница, во источна Босна. Полицаецот веднаш е уапсен, а локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за несреќен случај. ...

Дојава за бомба, го испразни кантонскиот суд во Сараево !

Дојава за бомба, го испразни кантонскиот суд во Сараево !

Сараевската полиција добила дојава за бомба поставена во зградата на Кантонскиот суд во Сараево. Од Оперативниот центар при Министерството за внатрешни работи во Сараево наведуваат дека е во тек контрадиверзионен ...

На 30 мај, судот во Лондон ќе донесе одлука дали Џулијан Асанж ќе биде екстрадиран во САД !

Следното сослушување на основачот на Викилкс Џулијан Асанж пред судот во Лондон, по повод барањето на САД за негова екстрадиција, ќе се одржи на 30 мај. Претседателот на судот, Мајкл ...

Бугарија: 30 години затвор за момчето кое ја уби новинарката Маринова !

Бугарија: 30 години затвор за момчето кое ја уби новинарката Маринова !

Бугарски суд го осуди на 30 години затвор човекот обвинет дека ја силувал и убил телевизиската новинарка Викторија Маринова. Дваесет и едногодишниот Северин Красимиров се појави денес во лисици и ...

ВИДЕО: Терористот од Нов Зеланд се појави во суд – Маж се обидел да го убие !

Австралискиот убиец од џамиите во Нов Зеланд, обвинет за 50 убиства !

Австралискиот екстремист Брентон Тарант обвинет е на новозеландскиот суд за убиство на педесет луѓе, според најновите податоци, ден по масакрот во двете џамии во Крајстчрч, а полицијата соопшти во неделата ...

Page 1 of 2 1 2