Tag: трамп

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Доналд Трамп на следните избори оди со собрани 40 милиони долари од донации !

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе пријави дека за кампањата за реизбор на претседателските избори во 2020 година во првиот квартал од оваа година собрал повеќе од 40 милиони долари. Тоа ...

ВИДЕО: Трамп нареди приземјување на сите авиони на „Боинг“ !

Трамп и се нафрли на ЕУ – Најави царини на производи вредни 11 милијарди долари !

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека САД ќе воведат царини на производи вредни 11 милијарди долари од ЕУ, еден ден откако американските трговски власти предложија попис на европски производи ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп го обожава НАТО !.

Американскиот претседателот Доналд Трамп оцени дека неговиот притисок врз членките на НАТО да издвојуваат повеќе пари за нивната одбрана, доведе до зголемување на нивните придонеси за десетици милијарди долари. Сепак, ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп е невин ! Нема докази дека Русите биле вмешани во изборите !

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските избори, нема докази дека Доналд Трамп и ...

ВИДЕО: Трамп нареди приземјување на сите авиони на „Боинг“ !

ВИДЕО: Трамп нареди приземјување на сите авиони на „Боинг“ !

Американскиот претседател Доналд Трамп издаде итна наредба веднаш да бидат приземјени сите авиони од типот Боинг 737 Макс. Американските власти синоќа итно наложија сите авиони од типот Боинг 737 Макс ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Претседателот на САД, Доналд Трамп предложи рекорден буџет од 4,7 трилијарди долари за претстојната буџетска година. Агенцијата АП наведува дека предлогот кој шефот на Белата куќа го изнел синоќа, предвидува ...

ВИДЕО: Шефот на изборната кампања на Трамп, доби скоро 4 години затвор и обврска да врати 24 милиони долари !

ВИДЕО: Шефот на изборната кампања на Трамп, доби скоро 4 години затвор и обврска да врати 24 милиони долари !

Пол Манафорт , поранешен шеф на изборната кампања на Доналд Трамп е осуден на безмалку четири години затвор за финансиски измами , откриени во текот на истрагата на посебниот истражител ...

ВИДЕО: Лажниот Трамп и Ким ги збркаа новинарите во Виетнам – На крај, завршија во притвор !

ВИДЕО: Лажниот Трамп и Ким ги збркаа новинарите во Виетнам – На крај, завршија во притвор !

Полицијата ги уапси двојниците на американскиот претседател Доналд Трамп и неговито севернокорејски колега , Ким Џинг-ун , кои направија вистински метеж во Ханој. Не им беше сомнително што излегуваат од ...

ВИДЕО: Најголемата критичарка на Трамп, му ракоплескаше на говорот до нацијата !

ВИДЕО: Најголемата критичарка на Трамп, му ракоплескаше на говорот до нацијата !

Претседавачот со Претставничкиот дом на американскиот конгрес, Ненси Пелоси не беше воодушевена од работите кои Доналд Трамп ги изјави во годишното обраќање до нацијата. Таа, во текот на говорот на ...

Page 1 of 2 1 2