Tag: устав

Меркел не ја интересира Устав и Закон – За неа веќе станавме „Северна Македонија“ !?

Меркел не ја интересира Устав и Закон – За неа веќе станавме „Северна Македонија“ !?

Во само една изјава на синоќешната заедничка прес-конференција со грчкиот премиер Алексис Ципрас во Атина германската канцеларка Ангела Меркел дури три пати за северниот сосед на Грција рече -„Северна Македонија“. ...

Катимерини: Заев и се додворува на домашната јавност додека да поминат уставните измени !

Катимерини: Заев и се додворува на домашната јавност додека да поминат уставните измени !

Амандманите на македонскиот устав, кои треба да бидат ратификувани наскоро во парламентот, се во согласност со Преспанскиот договор меѓу Скопје и Атина, соопшти неименуван извор од грчката влада за државната ...