Tag: хрватска

Бивш италијански министер доби затвор, откако митото кое го добивал го ставал на сметка во хрватска банка !

Бивш италијански министер доби затвор, откако митото кое го добивал го ставал на сметка во хрватска банка !

Галан за време на изградбата на браната против плимата кај Венеција примил мито од конзорциумот „Венеција Нуова“, а тие пари ги чувал и перел во Хрватска. Поранешниот министер чувал милион ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Македонка загина на автопат во Хрватска !

Македонска државјанка го загуби животот во Хрватска кога автомобилот во кој се превезувала излетал од патот и се превртел. Од хрватската полиција информираа дека автомобилот имал германски регистарски таблички и ...

Хрвaтските школи се потешко пронаоѓаат професори по математика,физика,хемија…

Хрвaтските школи се потешко пронаоѓаат професори по математика,физика,хемија…

Училиштата во Хрватска сѐ потешко доаѓаат до професори по физика, математика, хемија и информатика. На бироата за вработување во оваа земја има најмногу невработени лица за одделенски наставници, професори по ...

ВИДЕО: Новиот електричен автомобил на „Рено“ ќе лета со 400 км на час !

Кина ќе гради фабрика за електрични автомобили во Хрватска !

Кина наскоро ќе започне со изграда на фабрика за електрични автомобили во Далмација, Хрватска. Се најавуваат и до 500 вработувања на различни позиции, пренесуваат медиумите од Далмација.Станува збор за електрични ...

Хрватска: Отишле да бараат дрога во стан, пронашле змии !

Хрватска: Отишле да бараат дрога во стан, пронашле змии !

Змии отровници, гуштери, змијски отров, марухуана и печурки кои содржат психоактивни супстанци биле пронајдени во еден стан во Загреб, соопшти загребската полиција. Сопственик на станот бил 30-годишен маж, кој бил ...

Силен земјотрес утрово во Сплит !

Силен земјотрес утрово во Сплит !

Рано утринава околу 3 часот земјотрес ја стресе Хрватска, епицентарот бил околу 21 километар од Сплит. Сеизмолошкиот завод наведува дека јачината на земјотресот бил 4,2 степени по Рихтеровата скала. -Спиев ...

Стпе Месиќ, повторно сака да биде претседател на Хрватска !

Стпе Месиќ, повторно сака да биде претседател на Хрватска !

Поранешниот претседател Стјепан Месиќ денеска најави дека размислува повторно да се кандидира за претседател на Хрватска. Тој рече дека уште не донел одлука, но дека го посетуваат многу групи, поединци, ...

Page 1 of 4 1 2 4