17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Ooops... Error 404

Sorry, but the page you are looking for doesn't exist.

Природна детоксикација на цревата со семки од тиква

Дали знаевте дека во рок од 7 дена, со само неколку домашни состојки, можете ефикасно да ги исчистите цревата од паразити и да ги...

Китови убијци цел час напаѓале јахта

Џенет Морис и Стивен Бидвел од Кембриџ уживале на патување со едрење покрај брегот на Мароко кога забележале јато од китови убијци. Некои од...

Од гола земја, до бајковито место. Што се можат љубовта и вредните раце

На околу 150 метри квадратни неискористена гола земја , со многу труд, креативност и добра намера штипјанецот Влатко Арсовски напиша ретко убава детска приказна....

Балкан Косово НАТО го повика Косово итно да ја деескалира ситуацијата 

Воената алијанса на НАТО ги повика косовските институции веднаш да ја деескалираат ситуацијата на северот на земјата, еден ден по конфликтот меѓу косовската полиција...

Балкан Србија Вооружените сили на Србија на борбено ниво

Вооружените сили на Република Србија засега остануваат на највисоко ниво на борбена готовност. Ова е одлуката која е донесена на денешната седница на Советот...

Балкан Хрватска Уапсен силувач на кучиња

Ивор Иванишевиќ (47), бегалецот од Загреб кој е вработен во Европскиот парламент, конечно е уапсен, пишува „Јутарњи лист“.Иванишевиќ беше уапсен пред неколку дена во...

Поставени темелите на нова Градска фонтана

Денес се поставуваа темелите и се бетонираше основата на идната штипска фонтана на Градскиот плоштад. Градежните активности овде се одвиваат речиси еден месец  по...

Има ли смисла -Искорнати столпчиња, уништени канти за ѓубре….

Нема ден столпчиња , капаци од шахти или канти за ѓубре да не бидат откорнати . Нови сведоштва низ фотографии за тоа имаме денес.

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles