17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Брнабиќ: Косовска независност не би потпишала

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ смета дека е можен историски договор меѓу Србите и Албанците и посочува дека за тоа се потребни храбри лидери со визија, како што е Александар Вучиќ, и дека таа, како премиер, не би ја потпишала независноста на Косово…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles