19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Црното Море во голем еко ризик

Турскиот товарен брод Вера Су и натаму е огромен  еколошки ризик за Црното Море. Прблемот запона на 20 септември кога бродт се насука  на карпи и оттогаш заглавен. Во мегувреме  од него течат големи колилни на нафта,  целиот е наполнет со вода  и истоварот  е невозмоен. Поради невнимание  пртиведени се капетанот и неговиот  заменик бидејки се шпекулира дека сопственикот очекува  голема сума од осигурувањето на бродот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles