7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Болниците пренатрупани со пациенти во Бугарија

Шест болници во Софија, Бугарија, одбиле да примат пациентка која имала тежок облик на Ковид-19, заради што возилото на итната помош три часа кружело низ градот, јавува „Новините“. Жената, која била приклучена на кислород, примена е дури во седмата болница, наведува бугарскиот портал. Како што велат од итната служба, тие работат на граница на своите капацитети и ситуацијата се менува од минута во минута.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles