15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Ковачки наместо Јорданов во Парламентот

Драган Ковачки наместо Иван Јорданов ќе биде новиот пратеник од ВМРО ДПМНЕ во Собранието на РСМ. Мандатот на Јорданов ќе заврши во моментот кога ДИК ќе ги соопшти конечните резултати и тој ќе добие уверение за избран градоначалник. Со изборот на Јорданов за градоначалник Штип, останува со двајца пратеници помалку во овој состав, бидејќи претходно поради изборот своето пратеничко место го отстапи и Сашко Николов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles