7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Србија:Експертите предлагаат локдаун

Епидемиолошката ситуација во Србија е најлоша од почетокот на коронавирусот. Се бележат рекорди и во новозаразени и во починати на дневно ниво, иако речиси 60% од населението е вакцинирано со две дози, а почна и вакцинирање со трета доза. Членот на кризниот штаб на Србија, д-р Предраг Кон предлага делумно да се затвори земјата на 10 дена.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles