17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Стартуваше Супер лигата во одбојка-мажи

Стартуваше Супер лигата во одбојка мажи а во првото одиграно коло екипата на Универзитетот Гоце Делчев од Штип беше поразена од екипата на Универзитет Тетово со макисмални 3:0. Во текот на целиот натпревар доминантна беше екипата на Универзитет Тетово екипа која и лани се бореше за првите места во табелата. Во другите два натпревари кои се одиграа Во другите средби Вардар- Лирија 1-3, Јанта Волеј- Македонија Џио 3-0.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles