7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Капетанот на Вера Су останува во притвор

Капетнатанот  помшник  на  турскиот брод Вера Су останува во бугарскиот затвор, пишуваат бугарските медиуми. Бродот  веќе втор  месец е насукан кај Варна  и константно ја труе околината, а властите немаат решение. Вера Су е случај  зад кој се верува дека стои голем меѓународен заговор  за извлкување на пари од осигурителна компанија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles