13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Грција: Земјотрес околу Крит и Карпатос

Во морскиот дел во Источниот Медитеран, југоисточно од грчките острови Крит и Карпатос, утрово беше регистриран земјотрес со јачина од 6,1 степен со  епицентар на 127 километри југоисточно од Карпатос. Земјотресот е почувствуван во неколку земји, па освен граѓаните на Грција, земјотресот го почуствуваа и граѓаните на Турција, Кипар, Израел, Египет и Либија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles