2 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Новиот штипски градоначалник Иван Јорданов има ургентна работа.

Новиот штипски градоначалник Иван Јорданов има ургентни обврски спрема граганите. Некои проблеми се провлекуваа предолго а граганските реакции не престана во ниту еден момент.
Еден од главните проблеми на кој граганите реагираат постојано е уличното осветлување. Според нив, во градот нема населба која не бара светлина навечер.
Имаме голем проблем со главното осветлување, еве оваа сијалица веќе подолг период не свети…… Оваа населба сеуште не е целосно осветлена…. изјавија анкетираните граѓани
Покрај осветлувањето, ургентни се и улиците Панче Карагозов и Личка. Таму состојбата е катастрофална а нвата надеж сега е новиот градоначлник и нивата локална власт.
Ние сме многуѕ лутиу се надеваме дека во најскоро време улицата ќе биде асфалтирана…… Треба конечно да ја асфалтираат изјавија анкетираните граѓани
Друг проблем кој Јорданов треба да го решава многу бргу е фекалната кнализациона цевка во неговото Ново Село каде освен останатите, тешката реа ја дише и новиот градоначалник.
Се надеваме дека со новиот градоначалник канализационата цевка ќе биде заменета…. изјавија граѓаните
Освен овие, во редот на итно би требало да се најде и расчистувањето на дивите депонии како и редовно и подобрено собирање на сметот.
Формално, Јораднов со решавање на овие проблеми може да започне по добивањето на Уверението за избран градоначалник од ДИК кое веројатно ке се случи до крајот на неделата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles