7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Се потпушува меморандум за Коридор 8

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денес  престојува во работна посета на Софија каде што се потпува меморандум за трилатерлна соработка за развојот на одржлива патна и железничка инфраструктура на Коридорот 8. Потписници на меморандумот покрај Македонија се и Бугарија и Албанија.

Целта на меморандумот е да се потврди подготвеноста на трите страни за долготрочно планирање и координиран развој на Коридорот 8 со фокус на проекти кои се од најголемо значење за регионот, информираа од Министерството за транспорт и врски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles