15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Две нови поглавја за Србија од ЕУ

Европската комисија ќе препорача отворање на поглавјата 3  и 4 во рамките на Годишниот извештај за Србија, кој се очекува да биде претставен во Стразбур во рамките на Пакетот за проширување за 2021 година, кој вклучува извештаи од Европската комисија за земјите кандидати и потенцијалните кандидати за членство во Европската унија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles