14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Фудбалски куп: Брегалница го пречекува Охрид

Во 8-финалето на Фудбалскиот куп на Македонија, екипата на  Брегалница ќе игра со второлигашот Охрид , на домашен терен во Штип.  Правдата ќе ја дели судијата Доне Ристовски од Гевгелија, на кого ова му е прво  судење во Штип.  Во рамките на Осминафиналето се игра  само по еден натпревар.

Во другите средби играат Струга- Борец, Академија ПАНДЕВ-Македонија ЃП, Шкендија- Ренова, Вардар- Скопје, Беласица– Силекс, Пелистер- Работнички, Шкупи- Тиквеш.

Сите средби се играат утре со почеток во 14.00 часот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles