17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Се бара оставка од министерот за здравство

Бугарската социјалистичка партија објави дека министерот за здравство во привремената влада, Стојчо Кацаров, не се снаоѓа добро на функцијата и мора да поднесе оставка. Според Корнелија Нинова, вакцинацијата е доброволен чин и секој што сака може да го стори тоа.Воведувањето на техничката влада во Бугарија на „зелениот сертификат“ на овој непромислен начин е неприфатливо и не функционира, се вели во ставот на Извршното биро на БСП.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles