14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Познати двојките за Втората футсал лига

Познати двојките на првото коло од Втората футсал лига која започнува на 30 октомври.

Од вкупно 12 екипи, три се од Штип , а две од нив Астибо- Кардашлк се среќаваат  во првото коло. Третата штипска екипа  Мал Ајакс игра со Куманово.

Пред почетокто на првенството,  сопственикот на  Мал Ајакс, Влатко МАНЕВ  изјави дека  годинава ќе се обидат експресно да се вратат во Првата футсал лига .Мал Ајакс се засили со повеќе  нови фудбалери.

И Кардашлк најавува  пробив кон врвот на табелата. Како што не информира Ведат Адемов, потпретседсател на КАРДАШЛК, и  поранешен фудбалкер на Брегалница, екипата добила комплетна опрема од АСМ, ќе биде отворена и младинска школа, ќе се формира и  навивачки клуб  КАРДАШЛК.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles