15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Српската десница најавува митинг на Косово

Меѓународната организација Алијанса за мир и слобода , која собира екстремно десничари, планира митинг на северот на Косово, потврдено е за Радио Слободна Европа . Како што изјави  лидерот на десничарското движење Српска десница Миша Вациќ, намерата е да им се „обезбеди меѓународна поддршка“ на Србите во Косово на митингот во средината на ноември.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles