7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Стапи во сила Зелениот сертификат во Бугарија

Од полноќ во Бугарија стапи на сила зелениот сертификат за КОВИД-19 за сите активности во затворен простор и за посета на сите јавни затворени места освен аптеки, банки и продавници за храна. Поради ова, сите , сите ученици од 1 до 12 одделение во Софија, како и  други области  се селат на онлајн образование.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles