17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Филипче: Ниту еден ученик од направениот скрининиг не е позитивен на Ковид-19. До крајот на неделава се очекува да се истестираат над 500 ученици

Нема позитивен на Ковид 19 помегу тестираните ученици од тековниот скиринин во училиштата. До крајот на неделава ќе се заврши тестирањето на околу 500 деца, имајќи ја предвид динамиката со која пристигнуваат согласностите од родителите, изјави денеска пред новинарите министерот за здравство Венко Филипче…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles