15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Концептот Конзоли над Отиња отпаѓа. Проблемот со паркинзи новата власт ќе го решава со катни гаражи

Иако со работа се започна, концептот Конзоли над коритото од Отиња , веројатно , ќе нема завршница, бидејќи започнатите работи за нивна изградба од денес е стопирана.

Не знаеме зошто работите на овој проект се ставени во мирување, бидејќи ЈП Стипион не е нивни изведувач, изјави дир. Трајче Коштанов.

Од фирмата изведувач Коле Транс Инженеринг, денес немаше објеснување за прекинот на активностите , што упатува на дилемата  дали , воопшто, истите ќе бидат и продолжени.

Имено, новиот градоначалник Иван Јорданов, во својата кампања најавуваше друго решение за проблематичните паркинг места во Штип, а според него, тоа е изградба на катни гаражи.

Доколку новиот градоначалник, дефинитивно се откаже од конзолното решавање на проблемот, веројатно е да се очекува дека многу бргу ќе започне поставување на заштитна ограда и на оваа страна од р. Отиња за што веќе Парламентот одобри 7 мил. Денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles