-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Просечната плата во август 28 642 денари

Просечната исплатена нето-плата по вработен во август годонава изнесувала 28 642 денари и е за 4% повисока од истиот месец лани, соопшти Државниот завод за статистика. Просечната бруто-плата во август 2021 година, пак, изнесувала 42 776 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles