7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

6 македонски компании на А+А Саемот за безбедност

Под брендот „Invest North Macedonia“, компаниите „Златекс“, „Еуросолид“ и „Текстилсолушн“ од Скопје, „Албатрос“ и „Ларс“ од Штип и охридската компанија „Евроџинс“ од 26 до 29 октомври ќе присуствуваат на најголемиот настан во светот за професионална облека.  Присуството на учество на А+А Саемот за безбедност, заштита и здравје при работа, што се одржува на секои две години во Диселдорф, Германија, за првпат го прганизира Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles