19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

68 хоспитализирани и еден ковид починат во источниот регион. Интересот за бустер доза – огромен

68 пациенти со Ковид 19 инфекција се лекуваат во болниците во Штип и Кочани. Зголемување на бројот на пациенти за едно деноноќие има во Кочани и наспроти вчерашните 12, денес таму се сместени 17 пациенти :

Од хоспитализираните, пет се на кислородна поддршка, а девет лица се вакцинирани. Регистрирано е и едно починато лице, информираат од  Општата болница – Кочани.

Во Штип, бројот на пациенти сместени во болницата е константен – 51:

Имаме 43-ца пациенти во Модуларната болница и 8 во Кожното одделение. 36 се на кислородна поддршка, информираат од КБ – Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles