1.8 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Берн: Краткорочно осигурување во фокусот на компаниите

Во првата половина од 2021 година, Бернската унија забележува дека краткорочното осигурување се враќа во фокусот на компаниите поттикнато од високите цени на суровините и силната бизнис доверба.Ова мегудругото беше истакнато на неодамна оддржаното годишно Собрание на меѓународната унија на кредитни и инвестициски осигурители – Бернска унија, на кое учество земаа и претставници на Развојна банка на Северна Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles