3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

ДИК ги објави официјалните резултати. Избраните градоначалници од понеделник на работа

Државната изборна комисија денес ги потврди резултатите од првиот изборен круг од 17 октомври. Новите градоначалници уверенијата дека се избрани и потврдени ќе ги добијат веднаш и на работните места тие ќе се појават во понеделник.

На денешната пресконференција изборната комисија го потврди изборот на следните кандидати од ВМРО ДПМНЕ во источниот регион: Миле Петков-Виница, Борчо Коцев- Зрновци, Виктор Паунов-Карбинци, Дејан Владев- Свети Николе, Иван Јорданов- Штип.

Според истиот извештај од СДСМ избрани градоначалници во источниот регион се Звонко Пекевски Берово и Горан Трајковски Делчево.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles