17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Најмногу заразени со ковид-19 во еден ден во Словенија

Во Словенија се регистрирани 2270 нови случаи на ковид-19, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во истиот ден. 

Од вкупниот број на тестирани, 30,2 отсто биле позитивни, според официјалните податоци, јави СТА. Моментно хоспитализирани 440 лица, а на интензивна нега се 123 пациенти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles