15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Природа и здравје – чај од кромид против кашлица

Веќе сме во период кога поради многу причини може да се појави кашлица.

Чајот од кромид може да помогне.

Излупете и ситно исечкајте 6 главици кромид со средна големина. Измешајте го кромидот со 4 лажици мед и ставете ги состојките во тенџере.

Тенџерето со медот и кромидот ставете го врз друго тенџере, во кое веќе има вода што врие.

Оставете ги состојките да се варат на пареа додека не добиете смеса што наликува на сируп. На крај, процедете ја добиената смеса.

Од овој природен сируп, консумирајте по една супена лажица на секои два до три часа додека ви трае проблемот со кашлањето.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles