17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Изборите завршија во Берово и Делчево. Градоначалниците и советниците ги добија уверенијата

Изборите во Делчево и Берово се целосно завршени. Потврден е мандатот на новите градоначалниците и членови на советните.

Горан Трајковски и Звонко Пекевски и официјално ги добија уверенијата за втор градоначалнички мандат.

Бидејќи во двете општини нема ниту еден поднесен приговор за изборни нерегуларности, уверенија добија и новите членови на советите.

Во Берово, советот го чинат 8 советнииц од СДСМ и 7 од ВМРО ДПМНЕ.

Доцна попладнево, уверението за нов градоначалнички мандат го доби и Горан Трајковски од Делчево:

Во делчевскиот совет  има вкупно 15 советници а распоредот на сили е следен: СДСМ 8; ВМРО ДПМНЕ 6 и левица 1.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles