17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Победа на Брегалница поротив Пелистер и нови три бода

На шест одиграни натпревари од 11. коло во Првата македонска фудбалска лига екипите кои важеа за фаворити освоија по три бода. ФК Брегалница на гостински терен освои 3 бода против последнопласираната екипа на табелата Пелистер. Во останатите  одиграни натпревари резултатите се следни

Пелистер – Брегалница 0:3

Борец – Академија Пандев 1:2

Скопје – Тиквеш 2:1

Македонија ЃП – Струга 1:1

Шкендија – Работнички 2:0.

Шкупи – Ренова 2:1.

Со ова ФК Брегалница се искачи на четвртото место на табелата.

1. Шкупи 26 бода

2. Ренова 21

3. Академија Пандев 21

4. Брегалница 19

5. Шкендија 17

6. Струга 15

7. Работнички 15

8. Скопје 15

9. Македонија ЃП 11

10. Борец 8

11. Тиквеш 6

12. Пелистер 4.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles