11 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Куршум во писмо за Јанез Јанша

Премиерот на Словенија, Јанез Јанша и министерот за одбрана Матеј Тонин на домашна адреса добиле писма со закани по живот, објави телевизијата Н1. Во писмата имало и куршуми од поголем калибар. Јанша во писмото добил и слика од него со нацртана цел. Непознатиот испраќач во писмото се заканил и на семејството на словенечкиот премиер и додал дека Јанша „прв ќе падне“, а истата судбина ќе ги снајде приврзаниците на неговата влада.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles