2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Цената на горивата непроменета

По неколку недели континуирано покачување, оваа недела нема промени во цените на горивата. Регулаторна одлучи, цените да ги остави на нивото од минатата недела. За потсетување, горивата се продаваат по следниве цени: Еуросупер  95 -76,5 денари за литар, Еуросупер  98 78,5, Еуродизел  68,5, а Екстра лесното масло за домаќинство 68 денари за литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles