13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Берово: Поставени контејнерти за комунален отпад

Во рамките на Проектот за регионално управување со отпад, ЈПКР,, Услуга” од Берово,  постави контејнери за комунален отпад  на неколку локации во градот, како и во селските средини. Во рамките на истиот проект, ЈПКР,,Услуга” неодамна го збогати возниот парк, со специјални камиони за транспорт на смет, како дел од Европскиот проект за изградба на регионална депонија. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles