7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Невидена граѓанска комунална деструкција во Штип. Купишта камења и дрва „Исар“ вади од канализациониот систем

Со досега невидена граѓанска комунална деструкција се соочува ЈП „Исар“ од Штип овие два дена. Од канализационата мрежа во нас. Пребег специјализираната екипа извади куп камења, дрва и делови од текстил:

Оваа класична саботажа на системот не е досега единствена, бидејќи во голем број други случаи, граѓани на Штип досега покажале ваков однос

За во канализацијата да се сместат толку голема количина на камења е потребна силна намера, многу труд и споменатата комунална деструкција .

Сето ова на останатите граѓани им прави големи проблеми, а „Исар“ непотребно инвестира пари и ресурси . Годишно, за насилно предизвикани дефекти и нефункционалност, Претпријатието издвојува      евра , што на крајот повторно се од џебот на граѓаните. Но, во поголеми случаи „Исар“ напомош ја бара и полицијата, за граѓанска но и материјална одговорност за сторителите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles