15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Саем за социјално претприемништво во Делчево

50-тина млади од регионот денес имаа ретка шанса да ги прзентираат своите бизнис идеи на Саем за социјално претприемништво што се одржа во Делчево. Општ заклучок е дека поддршката на социјалната економија потребно е да се вклучи и пошироката бизнис- заедница паралелно со јавните институции и агенции, како и граѓанскиот сектор.   Инаку, во земјава има само триесетина фирми формирани врз основа на социјалното претприемништво, а во Делчево нема ниту една.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles