3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Србија: Трета во светот по ковид хопситализирани

Според податоците од страницата „ourworldin data.org“, која собира и објавува информации и табели, за пациенти со Ковид-19 од целиот свет, денеска Србија е трета на листата на хоспитализирани пациенти на милион жители. Оваа „неславна титула е стекната“ со 6.724 пациенти кои се згрижени во здравствените установи и привремените болници во Србија, а тоа се луѓе за кои е потврдено дека го имаат вирусот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles