1.8 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Владата во Црна Гора претстави „антимафијашки“ закон

Претставниците на црногорската Влада денеска презентираа модел на конфискација на имот од незаконско потекло, а законот по јавна расправа ќе биде испратен на усвојување во Парламентот. Црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ на прес-конференција рече дека ова може да се нарече и антимафијашки закон, додавајќи дека очекува поддршка од сите пратеници, а целта е да се стави крај на незаконското богатење на криминалци, функционери, мафијаши.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles